VERBUM

Foto: Pixabay / Alexas_Fotos
Foto: Pixabay / Alexas_Fotos

Zápas Generácie Z

Situácia počas môjho života už dlho nebola taká neistá ako teraz. Existovať vo viacerých bublinách, ktoré sú tak diametrálne odlišné, či už názorovo, alebo morálkou, nie je jednoduché.

Som študentkou na Vysokej škole výtvarných umení a dizajnu v Bratislave a v našom hlavnom meste žijem odmalička. Pochádzam z praktizujúcej katolíckej rodiny a vyrastala som v kresťanskom prostredí. Aktuálne sa však pohybujem v rôznych kontextoch: v katolícko-akademickom (SLH), umeleckom (VŠVU) a tradičnom kresťanskom prostredí. Uvedomujem si, že nie som úplne typickým predstaviteľom svojich rovesníkov, keďže som vyrastala medzi staršími súrodencami, ktorí mali a stále majú na mňa značný vplyv, ale aj tak sa hlásim k Gen Z. Vyrastala som v dobe, keď vznikal internet, a postupne ako som rástla, tak sa technológie vyvíjali zarovno so mnou. Internet dlho nepredstavoval žiadny mostík medzi mnou a mojou vierou, keďže som vo viere nebola až taká ukotvená. V poslednom čase sa to však zmenilo. Aj vďaka internetu som konečne dospela do bodu, že robím veci viac z úprimného presvedčenia. Pomáha mi v tom sledovanie známych influencerov na sociálnych sieťach alebo dokonca aj populárny seriál (The Chosen). 

Na dočítanie tohoto článku potrebujete mať aktIvované predplatné.

Časopis Verbum tvoríme pre ľudí, ktorí majú záujem o kvalitné čítanie a diskusiu. Chceme totiž budovať komunitu čitateľov, ktorí budú spolu s nami tvorcami kultúry a kultúrnosti. Vyberte si, prosím, typ predplatného. Získate tak prístup k zamknutým textom a dozviete sa o našich novinkách ako prví.

Annamária Trenčanová

Je študentkou druhého ročníka na VŠVU na katedre reštaurátorskej tvorby. Aktuálne je aj študentkou 35. ročníka akademického programu SLH. Popri štúdiu sa angažuje ako animátor v saleziánskom stredisku na Miletičovej.

Ďalšie texty z rubriky

Tento článok sme pre vás odomkli

Ak si toho chcete prečítať viac vyberte si jedno z platených členstiev.