VERBUM

Verbum talkshow: Ježiš z Montrealu alebo Môže byť divadlo zrkadlom našej viery?

Pozývame Vás na ďalšie stretnutie zo série Verbum talkshow – Rozhovory, ktoré idú na hĺbku. Téma: Ježiš z Montrealu alebo Môže byť divadlo zrkadlom našej viery?

Divadelná hra Ježiš z Montrealu na doskách Slovenského národného divadla vyvolala silnú a miestami i vášnivú spoločenskú diskusiu. Zatiaľ, čo jedna časť publika tvrdí, že ide o zosmiešnenie biblie, druhá, nadšená časť, vidí v hre úprimné hľadanie pravdy a kritiku falošnej viery či pretvárky. 

Kam až môže divadlo zájsť pri zobrazovaní náboženských tém a prečo sa nás to tak silno dotýka? Ako pracuje umenie s náboženskými symbolmi? Sú tieto symboly posvätné a preto nedotknuteľné, alebo s nimi môžeme voľne pracovať aj za cenu kontroverzie? A je vôbec v moci kvalitného umenia zosmiešniť niečo pravdivé, dobré a krásne?

O všetkých týchto otázkach budeme diskutovať na 1. Verbum talkshow v roku 2024 s tvorcami predstavenia a ďalšími vzácnymi hosťami.

Pozývame Vás stráviť inšpiratívny večer s diskutujúcimi, ale aj s tvorcami časopisu Verbum – časopis pre kresťanskú kultúru.

Hostia:
Daniel Majling, dramaturg hry a spisovateľ
Peter Janků, dramatik, scénograf a publicista,
Marek Mokoš, operný režisér, t.č. pripravujúci sa na kňazstvo
Marek Godovič, scenárista, divadelný kritik

Moderuje Ján Tkáč
*Mrzí nás, že avizovaný hosť, režisér hry Ján Luterán, účasť v diskusii odriekol.


Na mieste bude možné si zakúpiť aj aktuálne číslo časopisu Verbum.
Po moderovanej diskusii bude priestor aj na neformálne debaty a stretnutia pri pohári vína.
Z dôvodu obmedzenej kapacity odporúčame zakúpenie vstupeniek v predpredaji.

Ďalšie Verbum talkshow